هشتمین جلسه دادگاه هم به پایان رسید؛

این صدای مهدی هاشمی نیست، کار انگلیس است!

  شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۳

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر انتشار فایل صوتی مصاحبه مهدی هاشمی با کیهان لندن پاسخ داد: این ماجرا را شنید‌ه‌ام اما ندیده‌ام اگر مدرکی باشد در دادگاه ارائه و منتشر می‌شود و این مسائل فقط حاشیه‌سازی است.

به گزارش رساله حقوق، قاضی مقیسه پایان هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده بین المللی مهدی هاشمی را اعلام کرد.بدین ترتیب هشتمین جلسه از رسیدگی به این پرونده مهم و جنجالی نیز به صورت غیرعلنی و پشت درهای بسته برگزار شد و به پایان رسید.
وکیل مهدی هاشمی:  پای متهم دیگری در میان نیست
محمود علیزاده طباطبایی بعد از پایان دادگاه مهدی هاشمی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: ما مجاز به صحبت کردن نیستیم و دادگاه تأکید کرده است که چه ما و چه مهدی هاشمی هیچ‌گونه صحبتی درباره دادگاه نداشته باشیم.وی ضمن عادی خواندن روند دادرسی گفت: جلسه بعدی فردا ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود.وکیل مهدی هاشمی در خصوص وجود متهم دیگری در پرونده اظهار کرد: پای کس دیگری در میان نیست و این پرونده صرفاً به اتهامات مهدی هاشمی می‌پردازد.علیزاده طباطبایی درباره مصاحبه مهدی هاشمی با کیهان لندن و انتشار فایل‌های صوتی آن بیان داشت: این پرونده هنوز به دادگاه نیامده و آن فایل‌های صوتی هم صداسازی است، پشت این دادگاه پرونده‌سازی سرویس‌های امنیتی انگلیس است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر علت تردد مهدی هاشمی به دادگاه انقلاب در روزهایی که جلسه دادگاه برگزار نمی‌شود، گفت: مهدی هاشمی برای خواندن پرونده به دادگاه مراجعه می‌کند.

وکیل مهدی هاشمی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا بی‌اساس خواندن کیفرخواست مصداق توهین به قوه قضائیه نیست، پاسخ داد: بی‌اساس خواندن کیفرخواست توسط وکیل مصداق توهین به قوه قضائیه نیست و وکیل می‌تواند براساس ادله، کیفرخواست را بی‌اساس بداند.

وی در خاتمه گفت: جلسه رسیدگی به پرونده فاطمه هاشمی در روز دوشنبه برگزار می‌شود.

وکیل دیگر مهدی هاشمی: نام افراد دیگری هم در پرونده مهدی هاشمی به چشم می‌خورد

سید وحید ابوالمعالی پس از پایان دادگاه مهدی هاشمی با حضور در جمع خبرنگاران درباره روند رسیدگی به پرونده گفت: روند رسیدگی را نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم و نمی‌توانیم بگوییم چند جلسه از دادگاه باقی است. نمی‌توان بگویم از روند رسیدگی راضی هستم یا نه.

وی همجنین در پاسخ به خبرنگار فارس گفت: نمی‌توان گفت چند درصد از دفاعیات انجام شده است زیرا نماینده دادستان حرفی می‌زند و ما دفاع می‌کنیم.

وکیل مهدی هاشمی درباره ایجاد صفحه‌ای در فیس‌بوک و تویتر برای اطلاع‌رسانی درباره این پرونده اظهار کرد: بنده یوزرنیم و پسورد این صفحات را ندارم و از سمت من راه‌اندازی نشده و اخبارش را هم من منتشر نمی‌کنم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر انتشار فایل صوتی مصاحبه مهدی هاشمی با کیهان لندن پاسخ داد: این ماجرا را شنید‌ه‌ام اما ندیده‌ام اگر مدرکی باشد در دادگاه ارائه و منتشر می‌شود و این مسائل فقط حاشیه‌سازی است.

ابوالمعالی درباره شنود یکی از رسانه‌ها و انتشار جزئیات دادگاه توسط آن رسانه بیان داشت: قرار بود شکایت از این روزنامه توسط یکی از همکاران صورت بگیرد اما چون بنده درگیر دفاعیات بودم متوجه نشدم که این اتفاق افتاد یا خیر.

وی با اشاره به کیفر‌خواست مهدی هاشمی گفت: این کیفر خواست هیچ اساسی ندارد و در موردش کسانی باید نظر دهند که علوم سیاسی خوانده‌اند از نظر بنده این کیفرخواست بی‌اعتبارترین کیفرخواستی است که دیده‌ام.

وکیل مهدی هاشمی خلاف اظهارات علیزاده طباطبایی گفت: در این کیفرخواست نام متهم دیگر هم ذکر شده است.

وی درباره حضور نیافتن مهدی هاشمی در جمع خبرنگاران گفت: قرار نیست جزئیات این پرونده رسانه‌ای شود اجازه دهید دادگستری بدون فشار کار خودش را انجام دهد و اگر قرار بود این پرونده رسانه‌ای شود ما حرف‌های زیادی داریم برای گفتن که قطعا جریان را به نفع ما می‌کرد.

ابوالمعالی ضمن اشاره به تشخیص دادگاه برای علنی و یا غیر علنی بودن جلسات گفت: ما درخواست خود برای علنی برگزار شدن دادگاه داده‌ایم.

وی در خاتمه خبر داد: جلسه بعدی مهدی هاشمی روز شنبه برگزار می‌شود.
منبع: فارس

اشتراک گذاری:
PrintFriendly and PDF
ارسال به دوستان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: